בר רשות

עולם הנדל"ן והמקרקעין נחשב למגוון ורחב מאד ויש בו כל מיני מונחים ומושגים שמגדירים מצבים שונים או כל מיני סיטואציות. מכיוון שיש נכסי נדל"ן כאלה ואחרים שעלולים להיות פרוצים וכל אחד יוכל להיכנס אליהם הרי שהחוקק חייב להגדיר בדיוק למי מותר לעשות את זה ולמי לא. בר רשות במקרקעין הוא מי שעל פי החוק מותר לו להיכנס או לשהות בתוך נכס זה או אחר בלי להיחשב כמסיג גבול. חשוב לציין שאדם זה אינו בעל הנכס אך הוא כנראה שוהה בו או שיש לו זכויות בנכס בצורה מוסדרת מטעמו של מי שהוא כן בעל הנכס.

החשיבות של הגדרת בר רשות במקרקעין

כאמור, בניגוד לפולש – יש מי שהסמיך בר רשות במקרקעין לעשות שימוש בנכס או לשהות בו. הימצאותו שם לא מהווה פלישה והוא רשאי לעשות שימוש בנכס כפי שהוסכם בינו לבין מי שהוא הבעלים של הנכס בטאבו על פי רשות מקרקעי ישראל. יש מקרים שבהם בעל המקרקעין יסיים את ההסכם על פי שיקול דעתו שלו בלבד ובאופן חד צדדי ויהיו מקרים שבהם בשיתוף והסכמה הדדיים הזכות לשימוש בנכס תסתיים. כך או כך – תמיד כשלא בטוחים או לא יודעים מה הסטטוס או מה המשמעות של שהייה במקום חשוב לקבל ייעוץ מקצועי פרטני כדי להבין בדיוק במה דברים אמורים, מה מותר לעשות והאם מותר לעשות שימוש בנכס המדובר.

החשיבות של קבלת ייעוץ מקצועי

חשוב מאד לדעת מי נחשב בתור בר רשות ומי אינו כזה ולכן גם לא יהיה בעל זכויות לעשות כל שימוש בנכס מסוים. המונחים וההגדרות האלה חשובים מאד כדי להסדיר יחסים בצורה תקינה וחוקית ולכן חשוב מאד לפנות אל אנשי מקצוע על מנת לקבל מהם ייעוץ ומידע קונקרטי בכל מצב מיוחד או כזה שלא יודעים איך להתמודד איתו וכך לקבל את התשובות המתאימות.

אביב חברת ייעוץ משכנתאות היא הכתובת המקצועית שלכם לליווי בעת לקיחת משכנתא או לבירור בנושאים משמעותיים שקשורים למקרקעין ולנדל"ן על פי הצורך שלכם.

בר רשות במקרקעין

נושאי נדל"ן, מקרקעין ונכסים נחשבים למורכבים ומאתגרים ולא בכדי יש המלצה גורפת וחד משמעית לקבל ייעוץ מקצועי פרטני בכל עניין שקשור לנושאים אלה. יש כל מיני מונחים או מושגים שמבדילים בין מצבים או סיטואציות שאנשים יכולים למצוא את עצמם בהם ולכן חשוב שיהיה אל מי לפנות כדי לקבל הסברים או כל סוג אחר של מידע. כך למשל, בר רשות במקרקעין הוא מי שיש לו את האישור והזכות לעשות שימוש בנכס מסוים או אפילו לשהות בתוכו בלי שהוא עצמו בעל הנכס אך הוא לא בשום מצב שבו הוא עלול להיחשב כפולש ללא רשות.

החשיבות של בר רשות במקרקעין

לכל בעלי התפקידים בתחום הנדל"ן והמקרקעין צריכות להיות הגדרות מדויקות שמבדילות בין אלה לאלה וכך כל אחד יודע בדיוק מה הזכויות ומה החובות שלו בעניין זה או אחר או בהתייחס לנכס זה או אחר. בר רשות במקרקעין כאמור אינו בעל הנכס מבחינת הטאבו ורשות מקרקעי ישראל אך הוא זה שיש לו את הרשות והאישור לשהות בנכס ולעשות בו שימוש (ובדרך כלל יהיה רק אחד כזה). המשמעות של היעדר הרשות היא פלישה, כלומר שהות או שימוש ללא רשות בנכס המדובר. זה בעצם ההבדל בין המונחים – הנושא של קבלת רשות מבעל הנכס לשהות ולעשות בו שימוש.

איך מכירים את המושגים? מקבלים ייעוץ מקצועי

כיום יש לא מעט אנשי מקצוע שחשוב לפנות אליהם על מנת לקבל את כל המידע הדרוש בנוגע לנכס זה או אחר. בר רשות במקרקעין יכול להיות כל אחד לאחר שקיבל כאמור את האישור והרשות ולכן יש חשיבות לקבלתה. במידת הצורך יצטרך אותו בר רשות להוכיח או להציג את הרשות שקיבל וכדאי שהוא יידע איך הוא עושה את זה. לאחר שיקבל ייעוץ פרטני ואישי הוא יידע בדיוק איך להתנהל ומה המשמעות של הסיטואציה שמתהווה.

מתעניינים בנושאי נדל"ן או קניית דירה? פנו לאביב ייעוץ משכנתאות ותוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בהתאמה אישית לפרמטרים הייחודיים שלכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

הלוואה לכל מטרה

הבנק נותן הלוואות בשעבוד נכס גם לצרכים פרטיים נוספים, כדוגמת סגירת חובות, שיפוץ ומטרות נוספות. אצלנו במשרד מתמחים גם בסוג כזה של הלוואות, ודואגים לכם

קרא עוד >>
משכנתא מחיר למשתכן
משכנתא מחיר למשתכן

כמה דברים חשובים לפני שלוקחים משכנתא מחיר למשתכן מידע נוסף חברה משכנצאות מומחית בתחום מחיר למשתכן פרטים נוספים כמה דברים חשובים לפני שלוקחים משכנתא מחיר

קרא עוד >>
משכנתא חדשה
משכנתא חדשה

לקוח המעוניין לרכוש נכס אך אין ביכולתו לרכוש אותו מההון האישי שלו בלבד, ייעזר בהון חיצוני מהבנק בכדי להגיע לסכום הרצוי. הבנק משעבד את הנכס

קרא עוד >>